На Вінниччині народилося 12 дитинчат лані європейської

- Лань європейська — не корінний житель українських лісів. Лісівники розводять їх у вольєрах. Вони легко утримуються у напіввільних умовах, звикають до людей.
У вольєрі Жмеринського лісництва філії з'явився малюк лані. На головному фото світлина тварини на четвертий день. Загалом цього року у Вінницькій області народилося вже 12 таких малят. Про це повідомив Центральний лісовий офіс.
Відзначають, що на Вінниччині лань європейську розводять у п'яти вольєрах. У повідомленні також поділилися цікавою інформацією про цих тварин.
Дитинчата ланей при народженні мають плямистий окрас, як і малята оленів та козуль. Завдяки білим плямам малюки непомітні на місцевості, і це захищає їх від хижаків.
Перший час самка ховає дитинча серед дерев, кущів, хащ, поки маля не зміцніє і не зможе слідувати за нею.
— Саме в таких умовах частіше всього їх і помічають. Але важливо ні в якому разі не торкатися до маляти, адже мама шукає їх по запаху, — кажуть лісівники. — І не забирайте дитинчат із собою, мама їх не залишила, а просто пішла на пошуки їжі і обовʼязково повернеться.
Лані годують своїх дітей молоком до чотирьох місяців, хоча харчуватись травою вони починають уже у місячному віці.
До речі, лань європейська — не корінний житель українських лісів. Лісівники розводять їх у вольєрах. Вони легко утримуються у напіввільних умовах, звикають до людей.
Лісівники Вінниччини, нагадаємо, розвивають мисливське господарство та розводять диких тварин у напіввільних умовах. Наразі на території області діє 11 вольєрів загальною площею близько 1000 гектарів.
Ліси Центрально-Західного регіону України — це не лише мальовничі пейзажі та свіже повітря, а й домівка для багатьох тварин та птахів. Зимовий облік приніс цікаві та обнадійливі результати. Про них ТУТ.
Читайте також:
Не беріть у руки! На Вінниччині розкладають принади з вакциною проти сказу для диких тварин
Яка ситуація із безпритульними тваринами у вашому мікрорайоні? Ми запитали вінничан
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.